Ziua Independenței de Stat a României a adus anul acesta oaspeți excepționali

Ziua Independenței de Stat a României a adus anul acesta oaspeți excepționali în liceul nostru

Aflat în vizită la Pecica, Alteța Sa Regală Principele Nicolae al României, însoțit de soția sa Alina, a făcut un popas la Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica.
Întâmpinați cum se cuvine, cu pâine și cu sare, directorii școlii noastre i-au condus pe înalții oaspeți într-o vizită prin câteva clase, unde elevii noștri au avut prilejul să-i cunoască. Cei mici, clasa a V-a A, care se aflau la ora de Educație muzicală, i-au salutat cu un „Bună ziua” musical după care au interpretat Imnul Regal.
Oaspeții au fost, la rândul lor, emoționați de întâlnirea cu copiii noștri și au părăsit școala cu speranța unei viitoare revederi.

Nu ne mai rămâne decât să sperăm că acest lucru se va întampla cât mai curând.

Fotografii realizate de Pavel Sinka. Mulțumim!