Ziua Educației la Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica

Liceul Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica a sărbătorit, joi, 5 octombrie, Ziua Educației, eveniment la care au participat toți elevii școlii și cadrele didactice.

Sub coordonarea celor doi directori – profesori Daniel Toth și Blazena Miroslava Karkus -, pe parcursul întregii zile s-au desfășurat activități interdisciplinare, care au acoperit toate ariile curriculare.

Dintre acestea, amintim: „Explozia stelară” (coordonator prof. Elisabeta Andronie și prof. Iuliana Lungu); „Condeie pecicane” (prof. Camelia Chifor); „Matematică distractivă” (prof. Liliana Batki); „Jeux divers” (prof. Patricia Horga); „Karaoke” (prof. Alexandru Zaharia); „Hour of code” (prof. Petrea Berindea); „Întreceri sportive” (prof. Ioana Medeleanu); „Eseuri, poezii, prezentări” (toată Catedra de Limbă Română); „Filme și dezbateri” (prof. Radu Morariu)e etc.

Ziua Educației la Pecica a fost un bun prilej pentru elevi și profesori de a se cunoaște mai bine, dar și de a învăța lucruri noi într-o manieră diferită și dinamică.

Camelia Chifor

Comments are closed.