„Moș Crăciun, există!”

Miercuri 5 decembrie a avut loc a doua activitate de voluntariat din acest an școlar din cadrul proiectului „Puntea spre zâmbete”, activitate desfășurată sub denumirea și a continuat și astăzi.

Inițiativa a venit din dorința de a aduce bucurie și celor mai puțin norocoși dintre noi, încercați de soartă.
Parteneri la această activitate au fost „Asociația pentru mai multă umanitate”, „Centrul de Îngrijire și Asistență Pecica” și „Asociația Părinților Liceului Teoretic „Gheorghe Lazăr” Pecica.

Și in acest an „spiridușii” au fost atât elevii liceului nostru cât și elevi ai Școlii Gimanziale Șimand cărora li s-a alăturat actrița Mariana Tofan de la Teatrul de Stat „Ioan Slavici” Arad.

Beneficiarii au fost preșcolari, elevi ai școlii, familii. S-au donat numeroase articole vestimentare, încălțăminte, 51 de pachete cu alimente neperisabile, dulciuri, jucării, cărți de colorat cu povești și creioane cerate, pampers.

Persoanele aflate în grija „Centrului de Îngrijire și Asistență Pecica” au primit diverse produse de uz personal .

Mulțumim elevilor, cadrelor didactice și partenerilor pentru contribuție și implicare.